| دانلود رایگان قالب جوملا | اسکوتر برقی | کولر صنعتی | گرماتاب | خرید vpn | دوربین مداربسته | اخبار باشگاه استقلال

شرايط و ضوابط تحصيل در بخش روزانه مجتمع آموزشي شهيد بهشتي هامبورگ

شرايط و ضوابط تحصيل در بخش روزانه مجتمع آموزشي شهيد بهشتي هامبورگ

مجتمع آموزشي شهيد بهشتي هامبورگ در سال 1361 منطبق با ضوابط و قوانين آموزش و پرورش ايران تأسيس و از گذشته تا كنون با نظارت وزارت آموزش و پرورش جمهوري اسلامي ايران و دفتر محترم مدارس خارج از كشور و زير نظر كنسولگري محترم جمهوري ايران در هامبورگ ، به اجراي فعاليت هاي آموزشي و پرورشي و با رسميت دوره هاي ابتدائي و راهنمائي و متوسطه در نوبت هاي صبح از ساعت ۳۰/۸ لغايت ۴۵/۱۳ و عصر از ساعت۱۵ لغايت ۳۰/۱۸ خدمات خود رابه شرح زير ارائه مي نمايد : 

الف ) دورة ابتدائي ( بصورت حضوري و داوطلب آزاد) 

ب ) دورة راهنمائي تحصيلي ( بصورت حضوري و داوطلب آزاد )

ج ) دورة متوسطه ( رشته هاي رياضي و تجربي بصورت حضوري و غير حضوري و رشته علوم انساني بصورت حضوري )

ه ) دورة پيش دانشگاهي حداقل يكسال تحصيلي ( رشته هاي رياضي، تجربي و رشته علوم انساني بصورت حضوري و غير حضوري)

 

كلاسهاي حضوري ( نوبت صبح ) :

از روز دوشنبه تا روز جمعه از ساعت۳۰/۸ لغايت۴۵/۱۳كلاسهاي حضوري ( نوبت عصر):
روزهاي دوشنبه سه شنبه وچهارشنبه،پنج شنبه از ساعت۱۵ لغايت۳۰/۱۸ و روز شنبه از ساعت 10 لغايت 13‌‌ويژه دانش آموزان شاغل به تحصيل در مدارس آلماني ( اينگونه شاگردان موظفند در ايام تعطيلات مدرسة آلماني در كلاسهاي درس مدرسة ايراني در نوبت صبح شركت نمايند) و ساير دانش آموزان بازمانده از تحصيل

همة ايرانيان و ساير علاقمندان، فارغ از هرگونه گرايش مذهبي و سياسي و نوع اقامت مي توانند در اين مركز آموزشي ثبت نام و تحصيلات خود را ارتقاء بخشند.

پايه ورودي دانش آموزان شاغل به تحصيل در مدارس آلماني در دورة ابتدائي با آزمون تعيين سطح توسط شوراي دبيران و شوراي مدرسه انجام مي شود.

زمان ثبت نام :

بصورت حضوري محدوديتي ندارد.

بصورت غير حضوري فقط تا پايان بهمن ماه هر سال

 

امتحانات ابتدائي ، راهنمائي و دبيرستان :

الف ) نظام حضوري :

- نوبت اول از 10 دي ماه تا 10 بهمن ماه

- نوبت دوم از اول خرداد ماه تا 25 خرداد بر حسب مورد

ب ) نظام غيرحضوري :

- ازاول خرداد ماه تا 25 خرداد بر حسب مورد

 

امتحانات پيش دانشــگاهي

1- ترم اول از اول دي ماه تا 20 دي ماه

2- جبراني ترم اول از پنجم اسفند تا 22 اسفند ماه

3- ترم دوم از 20 ارديبهشت ماه تا 15 خردادماه

4- جبراني ترم دوم از اول تا 20 تيرماه هر سال

 

 

شـــهريـه :

با توجه به نظام حاكم خودگرداني بر مدرسه ، مستند به مصوبه انجمن اولياء و مربيان مجتمع روز جمعه مورخ 87/7/5 ، از داوطلبان تحصيل براي سال تحصيلي جاري ، شهريه بصورت زير دريافت مي گردد:

1- دانش آموزان ابتدائي حضوري ( نوبت عصر) ، ساليانه 250 يورو ( حداكثر در 4 قسط )

2- دانش آموزان راهنمائي حضوري ( نوبت عصر) ، ساليانه 350 يورو ( حداكثر در 4 قسط )

3- دانش آموزان دبيرستان و پيش دانشگاه حضوري ( نوبت صبح و عصر) ، ساليانه 600 يورو ( حداكثر در 5 قسط )

 

 

 

ساير موارد مشمول دريافت هزينة خدمات :

 

1- براي ارسال مدارك داوطلبان آزاد و تعيين سطح به تهران در هنگام ثبت نام مبلغ 20 يورو جهت پست اكسپرس DHL دريافت مي گردد.

2- به استناد بخشنامه شماره 56/16437/340 مورخ 6/7/84 در صورتيكه كتابهاي درسي از مدرسه شهيد بهشتي دريافت شود ، هزينة كتابهاي دورة ابتدائي20 يورو ، راهنمائي 25 يورو ، متوسطه و پيش دانشگاهي 30 يورو مي باشد كه در هنــــگام ثبت نام دريافت مي گردد.

 

3- به استناد بخشنامه شماره 23/19735/340 مورخ 18/8/84 دفتر محترم مدارس خارج از كشور ، از داوطلبان آزاد دورة ابتدائي 10 يورو ، راهنمائي 20 يورو ، سوم راهنمائي 15 يورو ، جهت ثبت اطلاعات در تهران در هنگام ثبت نام دريافت مي گردد.

 

4- به استناد بخشنامه شماره 23/18709/340 مورخ 4/8/84 دفتر محترم مدارس خارج از كشور ، از داوطلبان آزاد در هر دوره به ازاي شركت در هر عنوان درس مبلغ 10 يورو جهت تصحيح ورقه ها در مدرسه و يا در تهران ، دريافت مي گردد.

 

5- به استناد بخشنامه شماره 23/25396/180 مورخ 9/12/78 ادارة كل آموزش و پرورش مدارس خارج از كشور ، دانش آموزان سال سوم دبيرستان كه در امتحانات نهائي شركت مي كنند موظفند هزينة عزيمت ناظر امتحانات و هزينة پذيرائي و بيتوته را كه از تهران اعزام مي شود ، مشتركا" در هنگام ثبت نام به مدرسه پرداخت نمايند. اين مبلغ براي تا 5 درس 250 يورو و براي بيش از 5 درس 500 يورو مي باشد.

 

مدارك مورد نياز براي ثبت نام:

 

به شرح مدارك مندرج در فرم ثبت نام رديف هاي 1 تا 8 مي باشد. دانش آموزان شاغل به تحصيل در مدارس آلماني و يا فارغ التحصيلان اين مدارس بايد علاوه بر مدارك فوق الذكر ، در اسرع وقت نسبت به ارائة اصل آخرين مدرك آلماني و ريز نمرات همراه با ترجمة رسمي آن كه به تاييد نمايندگي محترم جمهوري اسلامي ايران در هامبورگ رسيده است به دفتر مجتمع مراجعه نمايند.

 

 

ساير اطلاعات :

 

-1محتواي برنامه هاي درسي اين مجتمع و قوانين و مقررات رفتاري آن همانند مدارس دوره هاي متفاوت در ايران مي باشد.

2- دارندگان مدرك پيش دانشگاهي اين مجتمع در صورتيكه آزمون ورودي زبان آلماني را باموفقيت طي كنند ، وارد كالج هاي آلمان شده و در صورت قبولي در آزمون سراسري موفق به ورود به دانشگاههاي كشور آلمان مي شوند.

3- علاوه بر آموزش زبان فارسي به علاقمندان ، اين مجتمع مسئوليت ثبت نام از داوطلبان كنكورسراسري را نيز همه سال دارا مي باشد و در صورتيكه بعنوان

حوزة اجراي كنكور در آلمان تعيين شود ، مجري برگزاري آزمون سراسري همزمان با اجرا در كشور ايران نيز خواهد بود. ثبت نام و شركت در آزمون

دانشگاه آزاد اسلامي در حدود وظايف سفارت خانة ايران در برلين است.

4- تدريس زبان آلماني و زبان انگليسي براي كليه پايه ها و مقاطع ، نيز جزء برنامه هاي درسي مدرسه محسوب مي شود.

5- براي علاقمندان به فراگيري بيشتر محتواي برنامه هاي درسي و بويژه داوطلبان آزاد اين مجتمع ، استفاده از سايت آموزش از راه دور به آدرس الكترونيكي WWW.Kashiha.com وWWW.roshangar.ir را پيشنهاد مي نمايد.

6- شماره تلفن هاي مجتمع 04098266982 و 04098266983 و شمـــــاره فكس آن 04098266984 مي باشد. در صورت ضرورت شماره تلفن كنسولگري جمهوري اسلامي ايران در هامبورگ 04051440642 نيز پاسخگوي سئوالات شما خواهند بود.

7- مسير اوبان مجتمع 2 U در محل ايستگاه LutterothStrasse مي باشد.

Adress: Steenwisch 101 22527 Hamburg TEL : 040 98266982